• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

SAYIN ÜYELERİMİZ ve DOĞANBEYLİ HEMŞEHRİLERİMİZ DERNEĞİMİZE KATKILARINIZI BEKLİYORUZ.


DERNEĞİMİZ VE SİTEMİZLE İLGİLİ DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİZİ ZİYARETÇİ SAYFASINA YAZABİLİRSİNİZ.


SEYİT ALİ TÜZ HOCAMIZ PAZAR GÜNLERİ  İKİNDİ NAMAZINDAN SONRA  DERNEK BİNAMIZDA HADİS DERSLERİ YAPMAKTADIR. HEMŞEHRİLERİMİZE DUYRULUR


İstanbul Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Ne kadar bilirsen bil söylediklerin karsindakinin anlayabildigi kadardir
Muhtarımız ve Azaları


 

DOĞANBEY MAHALLESİ MUHTAR VE AZALARI

 

 

 

 

 

Ali UÇARALP
MUHTAR
TEL: 0535 662 97 68

 

 

 

 

 

 

Mustafa CANTÜRK
      (1. AZA) 

 

 

 

 

 

Ali Osman BOZER

      (2. AZA)

 

 

 

 

 

Abdülfettah SANCAKOĞLU 
     (3. AZA)

 

 

 

 

 

Ali Osman DUMAN
    (4. AZA)

 
 
 

24. GELENEKSEL DOĞANBEYLİLER GÜNÜ
(31 Temmuz 2016 Pazar)
DOĞANBEY MAHALLESİ MUHTARI ALİ UÇARALP'IN KONUŞMASI

 
Değerli Misafirler ve kıymetli  hemşehrilerim hanımefendiler, beyefendiler!
Hepinize hoş geldiniz der sevgi ve saygılar sunarım.  24. Geleneksel Doğanbeyliler gününü yöresel bir bayram olarak kutlamak üzere toplanmış bulunuyoruz. Günümüzüzün Doğanbey halkı ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını yüce Mevladan temenni ederim.
Bu kutlamamız yine İstanbul Doğanbeyliler Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği öncülüğünde ve hemşehrilerimizin katkılarıyla yapılmaktadır. Bu nedenle dernek yönetim kuruluna en kalbi teşekkürlerimi sunar maddi destek sağlayan kıymetli hemşehrilerimize şahsım ve Doğanbey halkı adına teşekkür ederim.
30 Mart 2014 yılında Doğanbey mahallesi MUHTARI olarak verdiğiniz görevi layıkıyla yapmanın gayreti içindeyim. Bu 28 aylık zaman zarfında yapılan hizmetlerden bir kısmını bilgilerinize arz etmek istiyorum.
Konya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklarımızın bakım ve temizlik işlerini düzenli olarak devam etmektedir. Ayrıca mezarlık duvarlarının üzerine demir korkulukları yapılmış olup geri kalan kısmı tamamlanacaktır.
Doğanbey ve bölgemize hitap eden itfaiye aracımız hizmete hazır halde tutulmaktadır. Dar sokaklara girebilmesi ve rahat müdahale edebilmesi amacıyla araç parkına küçük bir itfaiye aracı ilave edilerek hizmete sunulmuştur.
Böcek ve haşerelere karşı ilaçlama hizmeti periyodik bir şekilde yapılmaktadır
Bir takım eksiklerimize rağmen ulaşım hizmetleri devam etmektedir.
Koski alt bölge müdürlüğü sayesinde 26 mahalleye su ve kanalizasyon hizmeti verilmektedir.
Koski genel müdürlüğüne devredilen beysu bereket memba suyu işletmesi SU-Kİ A.Ş tarafından geniş kapsamlı bir bakımdan geçirilmiş olup  mahallemiz, ilçemiz ve ilimize pazarlanmak üzere faaliyetine devam etmektedir.
Geçen yıl Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız işletmenin genişletilerek yeni su kaynaklarının ilave edilme müjdesini vermişti. Bu sayede yeni bir su kaynağı  bulunarak su  sıkıntımız giderilmiştir.
Ayrıca yenice mahallemiz ve çarşı meydanı ortasından geçen taşkın su kanalı etrafına D.S.İ tarafından korkuluk yaptırılmış, tabanı betonla güzelleştirilmiştir.
Beyşehir belediyesi olarak 2014 ve 2015 yıllarında mahallemiz için yapılan kilit taş döşemesi bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu yıl ise değişen şebeke sebebiyle döşenen taşların tamiratı ve düzenleme işleri yapılmaktadır.
Beyşehir belediyesi tarafından mahallemizin 9 camisine, aş evine, talebe yurduna ve kabristanın namaz kılınan kısmına vatandaşlarımızın rahat oturabilmesi amacıyla banklar konulmuştur.
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Yukarı Harman Meydanına çocuk oyun parkı yapılmaktadır. Ayrıca Beyşehir Belediyemiz tarafından çok amaçlı spor kompleksi ile yanında bay ve bayan tuvaletleri hizmete sunulmuştur.
Kayalı mahallemizin kanalizasyon işleri koski genel müdürlüğü tarafından en kısa zamanda çözüme kavuşturulacaktır.
Beyşehir Belediye başkanımız Beysu fabrikasının yanında bulunan çamlık içine bir piknik alanının yapılması sözünü verdiği için mahallemiz adına kendisine  teşekkür ederiz.
Kükürt sulama suyu büyükşehir tarım şube müdürlüğünce boru içine alınılarak vana sistemiyle Karşıyaka bağlarına yeniden hayat vermek üzere 2017 yılında bitirilmek üzere hizmete sunulacaktır.
Kara Yolları Konya Bölge Müdürlüğü Beyşehir Bölge Şefliği tarafından Mahallemiz Sağlık ocağından Belediye Hizmet binası önüne kadar orta ve yan kaldırımların bordür ve parke taşları yenilenerek prestijli cadde haline getirilmektedir.
İşte Beyşehir Belediyemizin, Konya Büyükşehir Belediyemizin, Karayolları ve D.S.İ’nin yaptığı ve yapacağı yatırımlarla inşaat sahasına dönen Doğanbeyimizin Amarikan uşaklığı yapan hain kalkışmacı ve destekçilerinin mahallemizeyapılacak hizmetleri durduramayacak bilakis siz değerli hemşehrilerimize daha üstün aşk ve şevkle hizmet vermeye Fiziki alt ve üst yapılardaki gelişmeleri artırmaya çalışırken belediyemizin sosyal hizmet proğramlarından aktarnaya çalışacağız.Bu bağlamda milli irademize kasteden kalkışmacı ve hain darbecileri lanetliyorum. Hala onları savunanlarıda Yüce Allaha havale ediyorum. Allah milletimizi ve devletimizi korusun.
Doğanbeyimize yapılan bu güzel hizmetlerden dolayı Başta Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Beyşehir Belediye Başkanımıza, Karayolları Bölge Müdürü ve Beyşehir Şefimize, DSİ Bölge Müdürümüze ve değerli ekiplerine, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerine çok teşekkür eder şükranlarımı arz ederim.
Daha nice Doğanbeyliler gününde tekrar birlikte olmak ümidiyle katılan herkese teşekkür eder selam ve hürmetlerimi sunarım.
Günümüz kutlu olsun.
 
 
 
 
23 GELENEKSEL DOĞANBEYLİLER GÜNÜNDE
(25 Temmuz 2015 Cumartesi)
Değerli Misafirler ve kıymetli  hemşehrilerim hanımefendiler, beyefendiler!
Hepinize hoş geldiniz der sevgi ve saygılar sunarım. 23. Geleneksel Doğanbeyliler gününü yöresel bir bayram olarak kutlamak üzere toplanmış bulunuyoruz. Günümüz Doğanbey halkı ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını yüce Mevladan temenni ederim.
Doğanbey vakfının başlattığı ve Doğanbey belediyesinin devam ettirdiği Doğanbeyliler günü kutlamasını belediyemizin kapanması dolayısıyla İstanbul Doğanbeyliler Derneği öncülüğünde ve hemşehrilerimizin katkılarıyla kutlamamız devam etmektedir.
Bu nedenle vakıf, dernek ve hemşehrilerimize katkılarından dolayı şahsım ve Doğanbey halkı adına teşekkür ederim.
1999 yılından 2014 yılına kadar bana vermiş olduğunuz 3 dönem camii Kebir mahalle muhtarlığı görevimde layık olmaya çalıştığım gibi 2014 yılında Doğanbey mahallesi MUHTARI olarak verdiğiniz görevin bilincindeyim.
30 Mart 2014 gününden itibaren 16 aylık zaman zarfında yapılan hizmetlerden bir kısmını bilgilerinize arz etmek istiyorum.
Mezarlıklarımızın bakın işleri devam etmektedir.
Doğanbey ve bölgemize hitap eden itfaiye hizmeti için itfaiye aracımız hizmete hazır halde tutulmaktadır
Böcek ve haşerelere karşı ilaçlama hizmeti periyodik bir şekilde yapılmaktadır
Bir takım eksiklerimize rağmen ulaşım hizmetleri devam etmektedir.
Koski alt bölge müdürlüğü sayesinde 26 mahalleye su ve kanalizasyon hizmeti verilmektedir.
Kamer holding bünyesinde olan ve büyükşehir yasası ile Koski genel müdürlüğüne devredilen beysu bereket memba suyu işletmesi SU-Kİ A.Ş tarafından geniş kapsamlı bir bakımdan geçirilerek mahallemiz, ilçemiz ve ilimize pazarlanmak üzere faaliyete geçmiştir.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız yeni su kaynaklarının ilave edilerek işletmenin genişletileceği müjdesini vermiştir
Ayrıca yenice mahallemiz ve çarşı meydanı ortasından geçen taşkın su kanalı etrafına D.S.İ tarafından korkuluk yaptırılmış, tabanı betonla güzelleştirilmiştir.
Beyşehir belediyesi olarak 2014 yılında mahallemiz için yapılan kilit taş döşemesi bizi ziyadesiyle memnun etmiş bu yıl yapılan taş döşeme hizmeti geçen yıla oranla ikiye katlanmış bundan sonrada artarak devam etmesi ümidiyle belediye başkanımıza ve tüm ekibine teşekkür ederiz.
Kükürt sulama suyu büyükşehir tarım şube müdürlüğünce boru içine alınılarak vana sistemiyle Karşıyaka bağlarına yeniden hayat vermek üzere en kısa zamanda hizmete geçecektir.
Kayalı mahallemizin kanalizasyon işleri koski genel müdürlüğü tarafından en kısa zamanda çözüme kavuşturulacaktır.
Doğanbeyimize yapılan bu güzel hizmetlerden dolayı Başta Büyükşehir Belediyesine ve Beyşehir Belediyesine ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerine çok teşekkür eder şükranlarımı arz ederim.
Daha nice Doğanbeyliler gününde tekrar birlikte olmak ümidiyle katılan herkese teşekkür eder selam ve hürmetlerimi sunarım.
Günümüz kutlu olsun.
 
 
 
 
 

 

                                                                            

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
mehmet karagözoğlu
1976-78 yıllarında ortaokulda türkçe öğretmenliği yaptım. eski dostlar ve öğrencilerim yazarsa sevinirim.Allaha emanet olun.selamlar.mail adresim karagoz562003@yahoo.com

zeynep çelen
iyi günler.Derneğinizin üniversiteli öğrencilere vermiş olduğu burs yardımından yararlanmaktayım .Burs için tüm ügelerinize ve tüm yardım severlere çok teşekkür ederim.Allah hepinizden razı olsun .


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
© Copyright 2019  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi | Hazır Köy Sitesi
Top