• slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
Duyurular

SAYIN ÜYELERİMİZ ve DOĞANBEYLİ HEMŞEHRİLERİMİZ DERNEĞİMİZE KATKILARINIZI BEKLİYORUZ.


DERNEĞİMİZ VE SİTEMİZLE İLGİLİ DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİZİ ZİYARETÇİ SAYFASINA YAZABİLİRSİNİZ.


SEYİT ALİ TÜZ HOCAMIZ PAZAR GÜNLERİ  İKİNDİ NAMAZINDAN SONRA  DERNEK BİNAMIZDA HADİS DERSLERİ YAPMAKTADIR. HEMŞEHRİLERİMİZE DUYRULUR


İstanbul Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Duydum ki kapıma gelmiş, tokmak olmadığı için kapıya vurmadan geri dönmüşsün. Bilmez misin, kalp kapısının tokmağa ihtiyacı yoktur; o ancak içeriden açılır... (Hz. Mevlana)
Faaliyetlerimiz


 

DOĞANBEYLİLER EĞİTİM KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU (17.03.2019)

 

 

DERNEK FAALİYETLERİ

 1. Pazar Sohbetleri: Her Pazar günü akşam saatine kadar hemşerilerimizin sohbetine binamız açık tutulmaktadır. Ayrıca cumartesi günleri ikindi namazından sonra açıktır.

 2. Dini Sohbetleri: Kuruluşundan beri önceleri perşembe akşamları (dinî ve sosyal konularda) yapılan sohbetler, 2015 yılından itibaren de pazar günleri ikindi namazından sonra "Hadis Sohbetleri" olarak yapılmaya devam edilmektedir.

 3. Hanım Sohbetleri: Kuruluşundan bu yana düzenli olarak her ayın ilk cumartesi günü hemşehrimiz Hatice Şahinde TOSUN hanımefendi ablamız nezaretinde hanım sohbet toplantıları yapılmaktadır.

 4. Sabah kahvaltıları: Her yıl çeşitli sayıda bütün hemşehrilerimizin davet edildiği sabah kahvaltıları yapılmaktadır.

 5. Taziye ve Dua programları: Vefat eden hemşehrilerimiz için taziye ve dua programları yapılmaktadır.

 6. Toplu Bayramlaşmalar: Ramazan bayramının 2. Günü, Kurban bayramının 3.Günleri dernek binamızda toplu bayramlaşmalar yapılmaktadır.

 

YARDIM FAALİYETLERİ

Sosyal güvencesi olmayan dul, yetim ve son derece ihtiyaç sahibi İstanbul, Konya ve Doğanbey’de yaşayan hemşehrilerimizden bize gelen ihbarları titizlikle inceledikten sonra banka hesabına imkânımız nispetinde  yardım yapılmaktadır.

Yalnız 2018 yılında İstanbul’dan 4 aile, Konya’dan 6 aile, Doğanbey’den 20 aile olmak üzere toplam 30 Doğanbey’li aileye 17.250 TL. yardım yapılmıştır.

 

RAMAZAN YARDIMI

Ramazan ayında ihtiyaç sahibi olan hemşehrilerimiz tesbit edilerek maddi yardımlar yapılmaktadır.

 

KURBAN YARDIMI

Doğanbey’de yıllardır faaliyetini sürdüren aş evinin yıllık et ihtiyacına destek olmak için hemşehrilerimizden toplanan kurban bedelleri vekâletleriyle birlikte Doğanbey’e gönderilmekte orada kesilen kurbanlar aş evine teslim edilmektedir.

 

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİ BURSLARI

24 yıldan bu yana her yıl yüksek tahsil yapan ihtiyaç sahibi Doğanbey’li öğrencilere burs verilmektedir.

Burs şartlarımız derneğimizin sitesinde yayınlanmakta olup gelen evraklar titizlikle incelendikten sonra karar verilmektedir. Şimdiye kadar derneğimiz tarafından verilen burs sayısı yaklaşık 1000 geçmiştir.

Burs imkânından faydalanabilmek için:

Anne-Baba veya herhangi biri tarafından Doğanbey’li olma, İhtiyaç sahibi olma, İhtiyaç sahibi olduğu Doğanbey’li iki kişi tarafından onaylanma, derslerinde başarılı olma şartları aranmaktadır.

Son üç yılda yalnız derneğimiz tarafından:

 1. Ders Yılında: 36 Üniversite Öğrencisine

 2. Ders Yılında: 47 Üniversite Öğrencisine

 3. 2018-2019 Ders Yılında: 48 Üniversite Öğrencisine burs verilmiştir.

Burslarımız sekiz ay süreyle devam etmektedir. Bu yıl aylık 250 TL olarak ödenmektedir.

 

GELENEKSEL DOĞANBEYLİLER GÜNÜ KUTLAMALARI

Doğanbey Belediyesinin kaldırılmasıyla İzmir Doğanbey Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Vakfının başlattığı ve Doğanbey Belediyesinin devam ettirdiği “GELENEKSEL DOĞANBEYLİLER GÜNÜ” kutlamalarının derneğimizin organizatörlüğünde devam ettirilmesi bir zaruret halini almıştı.  Bu münasebetle 22.- 23. ve 24. Yılı kutlamaları derneğimiz tarafından tek başına 25.ve 26. Yılı kutlamaları ise İzmir Doğanbeyliler Vakfıyla birlikte organize edilmiştir. Halkımızın kaynaşmasına ve sıla-i rahim yapmasına vesile olan halkımızın da büyük takdirini kazanan bu kutlamaların önümüzdeki yıllarda da devam ettirilmesi arzumuzdur.

 

KÜLTÜR ve BİLGİLENDİRME FAALİYETLERİ

 • http://www.doganbeyliler.com internet sitemizde Derneğimizin tanıtımı, faaliyetleri, Doğanbey’in tanıtımı, derneğimizin kurucuları, yönetim kurulu üyeleri ve dernek resmi üyeleri,  burs şartları ve listesi ilan edilmektedir. Ayrıca Makaleler yayınlanmaktadır.

 • dekyader@hotmail.com e-posta adresimizden bursiyer öğrencilerle irtibat kurulmakta burs talep evrakları alınmaktadır.

 • Doğanbeyliler Derneği-İstanbul Facebook sayfamızdan dernek faaliyetlerimiz üyelerimize bildirilmektedir.

 • Toplu SMS sistemiyle bizde kayıtlı bütün bay ve bayan hemşehrilerimize bayram, kandil, vefat, toplantı ve diğer önemli mesajlar duyurulmaktadır.

 • Her yıl burs verilen öğrencilere ait albüm hazırlanarak kimlere burs verildiğini merak eden hemşehrilerimize takdim edilmektedir.

 

DERNEĞİMİZ DOĞANBEY TEMSİLCİLİĞİ

Çarşı meydanındaki iki katlı bina derneğimiz tarafından ücretsiz kiralanmış ve içi tefriş edilerek üst katı misafir hane olarak, giriş katı da sohbet yeri olarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. Ayrıca o binaya ait imar barışı kapsamında olan borçları derneğimiz tarafından karşılanmıştır.

 

DOĞANBEY İLK-ORTA VE LİSE YARDIMLARIMIZ

 1. Doğanbey ilk ve Ortaokul bina çatısının yenilenme masrafları derneğimiz tarafından karşılanmıştır.

 2. Doğanbey Lisesinin kapatılmaması için bizden talep edilen dört öğrenciye burs verilmektedir.

 3. Doğanbey lisesi öğrenci ve hocaları İstanbul’da iki gün süreyle misafir edilmiş bütün gezi, otel, yemek ve yol masrafları derneğimiz tarafından karşılanmıştır.

 

İSTANBUL-KONYA- DOĞANBEY ESNAF ZİYARETLERİ

Dernek faaliyetlerimizi duyurma ve bağış toplama amacıyla ramazan ayında Konya ve Doğanbey’e gidilerek hemşehrilerimiz yerinde ziyaret edilmiştir. Ayrıca İstanbul’daki esnaf ziyaretleri de yapılmıştır.

Gücümüz nispetinde yapmaya çalıştığımız bu faaliyetlerimizi değerli dernek üyelerimize ve halkımıza arz ederiz.

 

Yönetim Kurulu Adına

Seyit Ali TÜZ

17.03.2019

 

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
mehmet karagözoğlu
1976-78 yıllarında ortaokulda türkçe öğretmenliği yaptım. eski dostlar ve öğrencilerim yazarsa sevinirim.Allaha emanet olun.selamlar.mail adresim karagoz562003@yahoo.com

zeynep çelen
iyi günler.Derneğinizin üniversiteli öğrencilere vermiş olduğu burs yardımından yararlanmaktayım .Burs için tüm ügelerinize ve tüm yardım severlere çok teşekkür ederim.Allah hepinizden razı olsun .


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
© Copyright 2019  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi | Hazır Köy Sitesi
Top