• slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
Duyurular

SAYIN ÜYELERİMİZ ve DOĞANBEYLİ HEMŞEHRİLERİMİZ DERNEĞİMİZE KATKILARINIZI BEKLİYORUZ.


DERNEĞİMİZ VE SİTEMİZLE İLGİLİ DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİZİ ZİYARETÇİ SAYFASINA YAZABİLİRSİNİZ.


SEYİT ALİ TÜZ HOCAMIZ PAZAR GÜNLERİ  İKİNDİ NAMAZINDAN SONRA  DERNEK BİNAMIZDA HADİS DERSLERİ YAPMAKTADIR. HEMŞEHRİLERİMİZE DUYRULUR


İstanbul Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
insanın sözü hikmet bakışı ibret susması ders olmalıdır.! hz. mevlana.
25. GELENEKSEL DOĞANBEYLİLER GÜNÜ KONUŞMASI

İSTANBUL DOĞANBEYLİLER DERNEĞİ  BAŞKANININ

25. GELENEKSEL DOĞANBEYLİLER GÜNÜ KONUŞMASI

بسم الله الرحمن الرحيم

الحمد لله رب العالمين والصلاة والسلام على رسولنا محمد وعلى آله وصحبه اجمعين 

 

Değerli misafirler ve kıymetli hemşehrilerim hanımefendiler, beyefendiler!

25. Geleneksel Doğanbeyliler Gününe hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bu vesile ile uzaktan yakından günümüze katılan siz değerli misafirlerimize ve kıymetli hemşehrilerimize teşekkür eder, hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlarım. Günümüzün halkımız ve memleketimiz için huzur ve mutluluk vesilesi olmasını Cenâb-ı Hak’dan temenni ederim.

Kıymetli Misafirler!

Allah’a hamdolsun ki bizler, çeşitli nedenlerle memleketimizden uzak diyarlarda rızkını kazanmaya, mesleğini icra etmeye gayret ederken bir taraftan da doğduğu, büyüdüğü, ceddinin yaşadığı, akrabalarının halen var olduğu bu toprakla irtibatını kesmemeye gayret ettik.

Efendimizin hadisi veya kibar-ı kelam olarak kabul edilen: “Vatan sevgisi imandandır” ifadesi elbette bütün vatan sathını ifade etmekle beraber, kişinin mensubu olduğu toprakları sevmesinin de imanî bir mesele olduğunu bilenlerden olduk.

Büyük şehirlerin problemleri altında ezilen, kendi inanç, kültür, örf-adet ve ananelerinden hızla uzaklaşan insanımıza ve neslimize sahip çıkma ve ihtiyaç sahibi olanların derdine bir nebze derman olma, çocuklarımıza okuma imkanları sunma adına vakıf ve dernek kurduk.

İzmir Doğanbeyliler Vakfından sonra İstanbul Doğanbeyliler derneğini kurduk. 1995 yılından bu yana imkânlarımız ölçüsünde hemşehrilerimize çeşitli hizmetlerin yanında Yüksek tahsil öğrenim bursları vermeye, muhtaç durumdaki fakirlerimizi kollamaya gayret etmekteyiz. Bu hizmetlerimizin en önemlisi de Doğanbeyliler günü kutlamasını devam ettirmek olmuştur. 25. Yılını icra ettiğimiz bu kutlamanın birliğimiz, beraberliğimiz, memleketimize olan muhabbetimiz ve sıla-i rahmin devamı açısından önemli olduğuna inanıyoruz.

25. Geleneksel Doğanbeyliler Günü kutlaması bu yıl, İstanbul, İzmir, Konya ve Doğanbey temsilcilerinden bir komite tarafından yapılmaktadır. Böylece bütün hemşehrilerimizin emeği ve katkısı sağlanmış olacaktır.

Bütün bu faaliyetlerimiz Rıza-i Bari için Doğanbeyimiz adına yapılmaktadır.

Büyük bir potansiyele sahip olan Doğanbeyli hemşehrilerimizin bu faaliyetlerin daha güzelini yapacak güçte ve niyette olduğunu hepimiz biliyoruz.  Yeter ki birlik ve beraberliğimiz devam etsin, Doğanbey sevgimiz bitmesin, halkımızın bu günlere olan ilgi ve alakası devam etsin.

Toplantımızın gerçekleşmesinde fiilen emeği geçen:

 • İstanbul Doğanbeyliler Derneğimizin çok değerli yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma
 • İzmir Doğanbeyliler vakfı temsilcisi Süleyman Erol ve vakıf yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza
 • Konya temsilcisi Hasan Görür ve Konya’dan bize maddi destekte bulunan, başta Mehmet Hekimoğlu, Halil İbrahim Hekimoğlu, Adnan Hekimoğlu olmak üzere bütün hayırsever hemşehrilerimize çok teşekkür eder Cenâb-ı Hak’dan sağlık, afiyet ve hayırlı kazançlar dilerim.
 • Ayrıca, Doğanbey’de elimiz kolumuz durumunda olan Doğanbey temsilcileri Osman Sarıorman, Mahalle Muhtarımız Ali Uçaralp kardeşlerimize, zabıta memurumuz Mehmet Demiroğlu, Ak Parti Doğanbey temsilcisi Mehmet Canbaz’a, ayrı ayrı teşekkür eder hizmetlerinin devamını dilerim. Allah kendilerinden razı olsun

Ayrıca toplantımıza fiilen katılarak bizi onurlandıran

 • Beyşehir Kaymakamı Sayın.......
 • Her türlü maddi desteği bizden esirgemeyen Beyşehir belediye başkanımız Sayın Murat Özaltun Bey ve ekibine,
 • Beyşehir’imizin genç müftüsü değerli kardeşim Mahmut Çelikoğlu Bey’e,
 • Bu mutlu günümüze uzaktan yakından gelerek günümüze iştirak eden siz değerli misafirlerimize ve kıymetli bay-bayan hemşehrilerimize çok teşekkür ederim. Allah sizlerden razı olsun

Sözlerimi tamamlarken Cenâb-ı Hak’dan:

 • Yaptığımız bu naçiz hizmetleri yüce katında kabul buyurmasını
 • Cümle geçmişlerimize gani gani rahmet etmesini
 • Bizlere sağlık, afiyet, birlik, beraberlik vermesini
 • Günümüzün Sevgi, saygı ve muhabbetimizi artırmasına vesile kılmasını temenni eder

Hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlarım

Allah’a emanet olun.

30.07.2017

SEYİT ALİ TÜZSEYİT ALİ TÜZ
Okunma Sayısı: 1470


44.211.117.197
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
mehmet karagözoğlu
1976-78 yıllarında ortaokulda türkçe öğretmenliği yaptım. eski dostlar ve öğrencilerim yazarsa sevinirim.Allaha emanet olun.selamlar.mail adresim karagoz562003@yahoo.com

zeynep çelen
iyi günler.Derneğinizin üniversiteli öğrencilere vermiş olduğu burs yardımından yararlanmaktayım .Burs için tüm ügelerinize ve tüm yardım severlere çok teşekkür ederim.Allah hepinizden razı olsun .


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
© Copyright 2019  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi | Hazır Köy Sitesi
Top