• slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
Duyurular

SAYIN ÜYELERİMİZ ve DOĞANBEYLİ HEMŞEHRİLERİMİZ DERNEĞİMİZE KATKILARINIZI BEKLİYORUZ.


DERNEĞİMİZ VE SİTEMİZLE İLGİLİ DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİZİ ZİYARETÇİ SAYFASINA YAZABİLİRSİNİZ.


SEYİT ALİ TÜZ HOCAMIZ PAZAR GÜNLERİ  İKİNDİ NAMAZINDAN SONRA  DERNEK BİNAMIZDA HADİS DERSLERİ YAPMAKTADIR. HEMŞEHRİLERİMİZE DUYRULUR


İstanbul Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
insanın sözü hikmet bakışı ibret susması ders olmalıdır.! hz. mevlana.

 

27. Geleneksel Doğanbeyliler Günü Konuşması

بسم الله الرحمن الرحيم

الحمد لله رب العالمين والصلاة والسلام على رسولنا محمد وعلى آله وصحبه اجمعين

 

Değerli misafirler ve kıymetli hemşehrilerim hanımefendiler, beyefendiler!

27. Geleneksel Doğanbeyliler Gününü sizlerle birlikte kutlama fırsatı ve imkânını bahşeden Cenâb-ı Hakk’a hamdolsun. Habib-i Edibi’ne salat ve selam olsun.

 Günümüze hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Uzaktan yakından günümüze katılan siz değerli misafirlerimize ve kıymetli hemşehrilerimize teşekkür eder, hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlarım. Günümüzün memleketimiz ve halkımız için hayırlara vesile olmasını Cenâb-ı Hak’dan temenni ederim.

Kıymetli Misafirler!

İstanbul Doğanbeyliler Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneğinin öncülüğünde yapılan bu organizasyonda bize yardımcı olan, İzmir Doğanbeyliler vakfı yönetim kurulu üyelerine, Konya’dan Hasan Görür kardeşimize, Doğanbey’den Osman Sarıorman ve Mahalle muhtarımız Ahmet Akalın kardeşlerinize çok teşekkür ederim.

Toplantımızın masraflarına katkıda bulunan başta Mehmet Hekimoğlu, Halil İbrahim Hekimoğlu, Adnan Hekimoğlu olmak üzere isimlerini iftiharla takdim ettiğimiz bütün hayırsever hemşehrilerimize çok teşekkür eder Cenâb-ı Hak’dan sağlık, afiyet ve hayırlı kazançlar dilerim.

Değerli Misafirler!

Doğanbeyliler gününün aralıksız çeyrek asrı geçen uzun süreli kutlanması memleketimize ve halkımıza olan bağlılığımızın, sevgimizin, hatta sevgiden öte aşkımızın bir ifadesidir.  Aslında bu günler bize hem dinî, hem kültürel, hem de sosyal birçok faydalar sağlamaktadır. Bu tür günler basit bir birliktelikten öte geçmişimizle geleceğimizi birbirine bağlayan,  kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi genç nesillere aktarma vesilesi olan birer köprüdür.

Dün kabristanda yüzlerce kişi toplanarak bu gün münasebetiyle hemşehrilerimizin okuduğu 91 adet Kur’an hatmi ve 2.200  adet Yasin-i şerif geçmişlerimizin ruhuna bağışlanarak onlara Allah’dan rahmet ve mağfiret temenni edilmiştir. Ayrıca akşam-yatsı arasında Çarşı camimizde okunan Kur’an tilavetleriyle gönüllerimiz mesrur, geçmişlerimizin ruhu Allah’ın izniyle muazzez olmuştur.

Değerli Hemşehrilerim!

Bu tür toplantıları düzenlemek elbette emek ister, gayret ister her şeyden önce maddî destek ister. Maddî destek konusunda sıkıntılarımızın olduğunu sizlere belirtmek istiyorum. Maalesef toplantı masraflarımız belli kişiler üzerinde kalakalmıştır. Bu da işimizi zorlaştırmaktadır. Masrafların yaygınlaştırılması lazımdır. Günümüzün daha uzun yıllar devam etmesi için bütün hemşehrilerimizi bu konuda daha duyarlı olmaya ve bize destek olmaya davet ediyorum.

Değerli Hemşehrilerim!

Bir hususu sizlere hatırlatmak isterim. Geleneksel Doğanbeyliler Günü kutlamasını İzmir Doğanbeyliler Vakfı başlatmış ve 7 sene devam ettirmiştir. Emeği geçen merhum Hacı Ahmet Karakullukçu hoca efendiye Allah’dan rahmet diler, İlhan Erdemir ve İbrahim Tırıl abimize hayırlı uzun ömürler dilerim.

Daha sonra Doğanbeyliler Günü kutlamasını Doğanbey Belediyesi devralmış ve 14 yıl devam ettirmiştir. Emeği geçen merhum Hasan Ocaklı başkanımıza Allah’dan rahmet diler yardımcısı Osman Sarıorman ve ekibine hayırlı uzun ömürler dilerim.

Belediyelerin kapatılmasıyla birlikte hizmet bayrağını İstanbul Doğanbeyliler Derneği devralmış bu sene ile birlikte 6 sene devam ettirmiştir. Emeği geçen derneğimiz yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma candan teşekkür eder hayırlı ömürler dilerim.

Önümüzdeki yıldan itibaren kutlama, Belediye Başkanlığını temsilen Doğanbey muhtarlığı öncülüğünde devam ettirilecektir. Hem İzmir Vakfı hem de İstanbul Derneği olarak bizler daima muhtarımızın arkasında olacağız. Allah’ın izniyle kutlamamız daha canlı daha zengin uzun yıllar devam edecektir.

İstanbul Derneği olarak hizmetlerimizden bazılarını size arz etmek istiyorum.

 • Aileleri İstanbul, Konya ve Doğanbey’ de yaşayan ihtiyaç sahibi Üniversite öğrencilerine burs verilmektedir.

 • Yine İstanbul, Konya ve Doğanbey’de yaşayan ihtiyaç sahibi birçok aileye maddî destek sağlanmaktadır.

 • Cumartesi ve Pazar günleri derneğimiz açık tutulmaktadır.

 • Pazar günleri ikindi namazından sonra hadis sohbetleri yapılmaktadır.

 • Her ayın ilk cumartesi günü bayanlar sohbet toplantısı yapılmaktadır.

 • Dernek faaliyetlerimiz ve diğer önemli haberler kendilerine mesajla bildirilmektedir.

 • Bütün hemşehrilerimize yönelik kahvaltılar düzenlenmektedir.

 • Doğanbey’de faaliyette olan Aş evine kurban bağışı yapılmaktadır.

 • Doğanbey ilk ve Ortaokul binasının çatı katı yenilenmiştir.

Günümüze fiilen katılarak bizi onurlandıran değerli misafirlerimize, uzaktan yakından gelerek bu mutlu günümüze iştirak eden kıymetli bay-bayan hemşehrilerimize çok teşekkür ederim. Allah sizlerden razı olsun

Sözlerimi tamamlarken:

Cenâb-ı Hak’dan:

 • Yaptığımız bu naçiz hizmetleri yüce katında kabul buyurmasını

 • Cümle geçmişlerimize gani gani rahmet etmesini

 • Bizlere sağlık, afiyet, birlik, beraberlik vermesini

 • Günümüzün Sevgi, saygı ve muhabbetimizi artırmasına vesile kılmasını temenni eder, hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlarım.

Allah’a emanet olun.28.07.2019

Seyit Ali TÜZ

Doğanbeyliler Kültür,  Eğitim ve Yardımlaşma Derneği BaşkanıSEYİT ALİ TÜZ
Okunma Sayısı: 1514YAZARIN DİĞER YAZILARI

-
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
mehmet karagözoğlu
1976-78 yıllarında ortaokulda türkçe öğretmenliği yaptım. eski dostlar ve öğrencilerim yazarsa sevinirim.Allaha emanet olun.selamlar.mail adresim karagoz562003@yahoo.com

zeynep çelen
iyi günler.Derneğinizin üniversiteli öğrencilere vermiş olduğu burs yardımından yararlanmaktayım .Burs için tüm ügelerinize ve tüm yardım severlere çok teşekkür ederim.Allah hepinizden razı olsun .


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
© Copyright 2019  V4.0 Tüm Hakları Saklıdır. Hazır Dernek Sitesi | Hazır Köy Sitesi
Top